Data
K 12. 9. 2026 evidujeme web u 835 182 z 4 404 295 subjektů (19,0 %) a datovou schránku u 841 929 (19,1 %). Mezi obory se podíl subjektů s webem pohybuje od 63,9 % po 6,0 %.
Stav k 12. 9. 2026; obor SVJ a bytová družstva k 7. 10. 2026 · Stránka zveřejněna: 11. 10. 2026
| Údaj | Subjektů | Podíl | Co se počítá |
|---|---|---|---|
| Web | 835 182 | 19,0 % | V evidenci je adresa webu subjektu. |
| 809 573 | 18,4 % | V evidenci je e-mailová adresa zveřejněná subjektem. | |
| Telefon | 1 277 973 | 29,0 % | V evidenci je alespoň jedno telefonní číslo. |
| Datová schránka | 841 929 | 19,1 % | U subjektu je evidována datová schránka. |
Kategorie se překrývají, jeden subjekt může mít všechny čtyři údaje. Alespoň telefon nebo e-mail má 1 293 906 subjektů (29,4 %).
Tabulku posunete do stran.
| Obor | Subjektů | S webem | Web % | S e-mailem | E-mail % |
|---|---|---|---|---|---|
| E-shopy a online prodej | 1 433 | 915 | 63,9 | 724 | 50,5 |
| Města, obce a instituce | 24 406 | 14 172 | 58,1 | 14 643 | 60,0 |
| Zdravotnictví a wellness | 154 229 | 57 236 | 37,1 | 63 636 | 41,3 |
| Výroba a průmysl | 61 716 | 19 230 | 31,2 | 19 659 | 31,9 |
| Gastro, hotely a cestovní ruch | 163 058 | 48 234 | 29,6 | 43 989 | 27,0 |
| Doprava a logistika | 44 203 | 8 616 | 19,5 | 8 323 | 18,8 |
| Automotive a autoservisy | 298 111 | 50 235 | 16,9 | 55 823 | 18,7 |
| Finance a pojišťovnictví | 42 398 | 6 466 | 15,3 | 6 606 | 15,6 |
| Zemědělství a potravinářství | 220 058 | 33 434 | 15,2 | 36 623 | 16,6 |
| Profesní a firemní služby | 634 270 | 84 987 | 13,4 | 107 288 | 16,9 |
| Reality a správa nemovitostí | 97 415 | 12 498 | 12,8 | 19 395 | 19,9 |
| Stavebnictví a řemesla | 513 177 | 62 859 | 12,2 | 77 391 | 15,1 |
| IT, software a technologie | 473 374 | 46 788 | 9,9 | 56 221 | 11,9 |
| Architekti a projektanti | 113 898 | 10 143 | 8,9 | 13 268 | 11,6 |
| SVJ a bytová družstva | 123 601 | 7 409 | 6,0 | 33 307 | 26,9 |
| Celá databáze | 4 404 295 | 835 182 | 19,0 | 809 573 | 18,4 |
Nejvyšší podíl subjektů s webem mají obory E-shopy a online prodej (63,9 %), Města, obce a instituce (58,1 %), Zdravotnictví a wellness (37,1 %), nejnižší SVJ a bytová družstva (6,0 %), Architekti a projektanti (8,9 %). Počet datových schránek podle oborů zveřejněný nemáme, proto je uveden jen za celou evidenci.
Čísla z této stránky můžete použít s uvedením zdroje a data stavu. Doporučené znění:
Databáze kontaktů (databazekontaktu.cz): Digitální stopa firem: web, e-mail a datová schránka. Stav dat k 12. 9. 2026. Dostupné z: https://databazekontaktu.cz/data/digitalni-stopa-firem/
V online textu prosíme o odkaz na adresu https://databazekontaktu.cz/data/digitalni-stopa-firem/.
Podíl telefonů, e-mailů a webů v jedné tabulce a samostatný přehled SVJ a bytových družstev.
Kontaktovatelnost podle oborů · SVJ a bytová družstva v číslech · Oborové databáze firem